Ватанмед: Официјален партнер на Кошаркарската Евролига

Клиниката Ватанмед, светски лидер во услугите за трансплантација на коса, со гордост го објави почетокот на новото глобално партнерство со Кошаркарската Евролига, најелитното кошаркарско натпреварување во Европа.

Овој пионерски сојуз помеѓу Ватанмед и Кошаркарската Евролига ќе започне со плејофот и фајналфорот на Turkish Airlines Евролигата оваа сезона, овој и следниот месец. Партнерството ќе трае во текот на следните две целосни сезони од Евролигата и Еврокупот на БКТ до јуни 2026 година.

Со оваа соработка, клиниката Vatanmed ја потврди својата позиција на еден од најдоминантните брендови на континентот кога станува збор за трансплантација на коса.

Услугите на Vatanmed вклучуваат третман за губење на косата, трансплантација на коса, трансплантација на веѓи и трансплантација на брада и е препознатлив по пристапот насочен кон пациентот. Експертизата на клиниката ја направи меѓународна дестинација за секој што сака да го подобри својот физички изглед преку овие процедури.

„Среќни сме што можеме да му посакаме добредојде на Vatanmed во нашето семејство на партнери. Vatanmed работи во сектор кој брзо се шири и ова ново партнерство отвора нови патишта за подигање на свеста за трансформативните техники за реставрација кои можат да ја зголемат самодовербата во нашите заедници“, рече Гавејн Дејвис, виш директор, корпоративни партнерства и лиценцирање, Евролига кошарка.

Посветеноста на Ватанмед за спонзорство до 2026 година е најновиот доказ за тоа како натпреварите и платформите во кошаркарската Евролига носат видливост, ангажираност и шанса да се остави белег во заедниците на семејството на партнери.

„Ние сме желни да ги здружиме силите со кошаркарската Евролига, обединувајќи ја нашата страст за извонредност со возбудата на играта“, рече Угур Озтурк, извршен директор на клиниката Ватанмед. „Ова спонзорство претставува повеќе од само партнерство – тоа е посветеност на заедницата и заедничките вредности.”

Навивачите на Евролигата ќе можат да се вклучат со водечки бренд во категоријата во услугите за трансплантација на коса бидејќи Vatanmed ќе има големо присуство со специфична брендирана содржина на дигиталните платформи на Кошаркарската Евролига, како и видливост во арената во текот на претстојната постсезона и пошироко.

Пополнете и добијте -300€ попуст!

Пополнете го формуларот подолу за да го активирате овој промотивен попуст и закажете бесплатна консултација. Ќе ве контактираме што е можно поскоро.

Со кликнување на „Испрати“ ја прифаќате нашата политика за приватност. Vatanmed ја гарантира приватноста и заштитата на внесените лични податоци.