Vatanmed: Partner zyrtar i Euroligës së Basketbollit

Klinika Vatanmed, një lider botëror në shërbimet e mbjelljes së flokëve, është krenare të njoftojë fillimin e një partneriteti të ri global me EuroLigën e Basketbollit, kompeticionin më elitar të basketbollit në Evropë.

Kjo aleancë pioniere midis Vatanmedit dhe Euroligës së Basketbollit do të fillojë me play-off dhe katër finalet e Turkish Airlines EuroLeague këtë sezon, këtë muaj dhe muajin e ardhshëm. Partneriteti do të zgjasë për dy sezonet e ardhshme të plota të BKT Euroleague dhe Eurocup deri në qershor 2026.

Me këtë bashkëpunim, klinika Vatanmed konfirmoi pozicionin e saj si një nga markat më dominuese në kontinent kur bëhet fjalë për transplantin e flokëve.

Shërbimet e Vatanmed përfshijnë trajtimin e rënies së flokëve, transplantin e flokëve, transplantin e vetullave dhe transplantin e mjekrës dhe njihet për qasjen e saj të përqendruar te pacienti. Ekspertiza e klinikës e ka bërë atë një destinacion ndërkombëtar për këdo që kërkon të përmirësojë pamjen e tyre fizike përmes këtyre procedurave.

“Ne jemi të lumtur të mirëpresim Vatanmed në familjen tonë të partnerëve. Vatanmed operon në një sektor që po zgjerohet me shpejtësi dhe ky partneritet i ri hap rrugë të reja për të rritur ndërgjegjësimin për teknikat transformuese të restaurimit që mund të rrisin besimin në komunitetet tona.”, tha Gawain Davies, Drejtor i Lartë, Partneritetet e Korporatave dhe Licencimi, EuroLiga e Basketbollit.

Angazhimi i Vatanmed për të sponsorizuar deri në vitin 2026 është prova më e fundit se si lojërat dhe platformat e basketbollit të EuroLeague sjellin shikueshmëri, angazhim dhe një shans për të lënë gjurmë në komunitetet e familjes partnere.

“Ne jemi të etur për të bashkuar forcat me Euroligën e Basketbollit, duke bashkuar pasionin tonë për përsosmëri me eksitimin e lojës.”, tha Ugur Ozturk, CEO i Klinikës Vatanmed. “Ky sponsorizim është më shumë se thjesht një partneritet – është një angazhim ndaj komunitetit dhe vlerave të përbashkëta.”

Tifozët e EuroLeague do të jenë në gjendje të angazhohen me një markë lider të kategorisë në shërbimet e mbjelljes së flokëve pasi Vatanmed do të ketë një prani të madhe me përmbajtje të markës specifike në platformat digjitale të Basketbollit të EuroLeague, si dhe dukshmëri në arenë gjatë gjithë sezonit të ardhshëm pas sezonit dhe më gjerë.

Plotësoni dhe përfitoni -300€ zbritje!

Plotësoni formularin e mëposhtëm për të përfituar këtë zbritje promocionale dhe caktoni një konsultë falas. Ne do t’ju kontaktojmë sa më shpejt të jetë e mundur.

Duke klikuar “Dërgo” ju pranoni politikën tonë të privatësisë. Vatanmed garanton privatësinë dhe mbrojtjen e të dhënave personale të futura.